• Rejestracja
 • 604 719 967
Leczenie Żylaków

Na podstawie badania klinicznego oraz usg żył kończyn dolnych kwalifikuje sie pacjenta do operacji usunięcia żylaków. Sposób zabiegu zależy od stopnia zaawansowania zmian w układzie żylnym np. ilości i wielkości żylaków, ich pokrętnego przebiegu.

metody leczenia żylaków

Metoda laserowa EVLT polega na wprowadzeniu światłowodu do żyły i zamknięciu jej po ekspozycji skupionym światłem (laserem). Światłowód wprowadza sie przez nakłucie/nacięcie skóry i obliterowanej żyły. Drobne poszerzenia żylne skórne, pajączki i podobne zmiany zamyka się światłem lasera z odległości od powierzchni skóry lub wprowadza sie cieńką sondę do naczyńka i zamyka go uruchamiając laser.

Inna metoda to usuwania żylaków to konwencjonalna operacja z preparowaniem chirurgicznym żylaków i żyły odpiszczelowej wielkiej i w razie potrzeby uszkodzonych dodatkowych żył kończyny. Powrót do codziennej aktywności wynosi 2-3 do 7 dni po zabiegu laserowym, a około 7-10 dni do 3 tygodni po zabiegu klasycznym; w zależności od rozległości zmian żylakowych

Trzecia metoda to kombinacja wyżej wymienionych sposobów. Zabiegi można wykonać w znieczuleniu nasiękowym-miejscowym lub przewodowym, czyli po podaniu anestetyku w okolice kanału kręgowego. Po pierwszym rodzaju znieczulenia pacjent wraca do domu po zabiegu, a po drugiej metodzie najczęściej na drugi dzień.

umów się na
konsultację medyczną w krakowie

Lekarz oceni stan Państwa zdrowia i pomoże
w ustaleniu zabiegów dzięki którym można będzie wyleczyć schorzenie

zarejestruj wizytę

gabinety
 • Wieliczka
  ul. Sikorskiego 6
  tel: 604 719 967

 • Węgierska Górka
  ul.Wyzwolenia 5
  tel: 604 719 967
JAK DO NAS TRAFIĆ?


© Wszelkie prawa zastrzeżone - Agencja Lemar
nasze gabinety

Wieliczka Pon. 18-20
ul.Sikorskiego 6
/budynek Caritasu/
Sob. 8-11
604 719 967  
 
Węgierska Górka  
ul.Wyzwolenia 5 Wt. 15-17
604 719 967  
   
       
zobacz dojazd